Новости » KONFERENCE “OSKARS STROKS: DZĪVE MŪZIKĀ”

KONFERENCE “OSKARS STROKS: DZĪVE MŪZIKĀ”

05.04.2014 14:5401/10/07

2007. gada 12 oktobrī Daugavpils pilsētas domes konferenču zālē K. Valdemāra ielā 1 notiks starptautiska konference “Oskars Stroks: Dzīve mūzikā”, kas veltīta slavenajam komponistam un mūziķim O. Strokam.

Konferences dalībniekiem tiks rādīta īsfilma par komponista dzīvi, kas veidota projekta ietvaros. Savu grāmatu “«Оскар Строк – король и подданный»” prezentēs autors Anisims Gimmerverts /Maskava/. Nāks klajā jauns tematisks Daugavpils izdevums “Provinces almanahs – Hronos”

Konference tiek rīkota projekta “Mūzika, kas vieno” ietvaros. Projektu finansē Latvijas sabiedrības integrācijas fonds un Daugavpils pilsētas dome.

Komponists un mūziķis Oskars Stroks dzima Daugavpilī /toreizējā Dvinskā/ 1893. gada janvārī. 10 gadu vecunmā iestājoties Sanktpēterburgas konservatorijā, viņš sāka rakstīt savus pirmos mūzikas darbus. No 1923 gada O. Stroks uzsāka darbu Rīgā. Viņa dziesmas un romances izpildīja Latvijas konservatorijas profesors Pauls Sakss un Nacionālās operas solists Mariss Vētra. O. Stroks ir uzrakstījis vairāk kā 300 mūzikas darbus. Viņu pamatoti dēvē par “tango karali”.

Šā gada jūnijā Daugavpils iedzīvotāji un viesi dejoja O. Stroka mūzikas pavadījumā pilsētas ielās. Septembra beigās uzsāksies mūzikas lektorijs skolās un nevalstiskajās organizācijās. Bet nākošjā gadā tiks rīkots Starptautiskais sporta deju konkurss.

Projektu realizē Daugavpils pilsētas dome sadarbībā ar Daugavpils Universitāti._____________________________________

Irīna Gorkina

Projekta “Mūzika, kas vieno” vadītāja

Tālr. 54 04357; mob. 2 9476204; e-pasts: irinag@daugavpils.lv


Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha