Новости » 20.12.05. Pašvaldība atgādina par noteikumiem lietojot pirotehniku.

20.12.05. Pašvaldība atgādina par noteikumiem lietojot pirotehniku.

05.04.2014 14:54
Tuvojas skaisti svētki, kuros ir tradīcija rīkot plašas uguņošanas, bet bieži tas ir ļoti bīstami, ja pirotehniku lieto nepiemērotās vietās, alkohola reibumā, nezināmas izcelsmes pirotehniku un nepildot lietošanas noteikumus. Pirotehnikas lietošanu mūsu valstī reglamentē likumi un noteikumi.
Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir teikts, ka par pirotehnikas izmantošanas kārtības vai izmantošanas ierobežojumu pārkāpšanu var tikt izteikts brīdinājums vai naudas sods līdz 150 latiem. Par pirotehnikas komerciālās aprites noteikumu pārkāpšanu, ko izdarījusi juridiska persona, kurai izsniegta speciāla atļauja var tikt uzlikts naudas sods līdz 350 latiem.
Ieroču aprites likums nosaka, kas ir pirotehnika. Noteikts, ka fiziskās personas, kurām ir tiesības iegādāties un izmantot pirotehniskos izstrādājumus ir cilvēki, kuri sasnieguši 16 gadu vecumu. Viņi var lietot 1. un 2. klases pirotehniskos izstrādājumus. 3. klases pirotehnikas izstrādājumus var iegādāties un lietot personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu.
Ministru kabineta noteikumos Nr. 538 teikts, ka pirotehnikas tirdzniecībai tiek izsniegtas īpašas atļaujas. Noteikumos ir aprakstīta pirotehnikas atbilstība konkrētai klasei.
Noteikumos ir punkts par pirotehnikas lietošanu un aizliegumiem. Pirotehniku nedrīkst lietot telpās, ugunsbīstamās vietās, tuneļos un uz ielām, daudzdzīvokļu namu pagalmos, masu pulcēšanās vietās, ja tam nav dota speciāla atļauja.
Savi noteikumi ir arī Daugavpils pašvaldībā. Saistošie noteikumi Nr. 1 paredz, ka par pirotehnikas ierīces izmantošanu sabiedriskās vietās uzliek sodu no 10-30 latiem.
Kārtībai un noteikumu izpildei seko Valsts policija un Daugavpils pašvaldības policija.

Автор: Daugavpils

Автор: Raphael
Добавлено: 12.12.2015 02:59
0

Ivars Lipskis 6. decembris, 2012 Tas nozīmē, ka teishnko izmaiņu principā nav un mēs varam gaidīt šīs sezonas atkārtojumu, tikai mazāk interesantā versijā, jo no cīņas par čempiona titulu sevi ir izslēdzis Hamiltons, līdz ar to paliek tikai Fetels un Alonso.Jā, tieši tā, jo es nedomāju, ka Mercedes pratīs pievilkties. Tāpat diez vai Peress būs tikpat labs, cik Hamis. Tātad vienīgais reālais trešais kanditāts uz čempiona titulu ir Kimi. http://elatzyg.com [url=http://eqketxm.com]eqketxm[/url] [link=http://niftgoryyw.com]niftgoryyw[/link]

Автор: Simon
Добавлено: 11.12.2015 20:57
0

Patiešām simpātiski, ka Jūs interesē žurnālistikas tjeoira. Par to ir uzrakstīts daudz grāmatu, latviski nepiedodami maz. Man grūti šeit īsi paskaidrot darba specifiku divos galvenajos blokos ziņu un analītiskajā žurnālistikā.Tās ir atšķirīgas jomas un to žanri un darba metodes ir atšķirīgas. Šajā gadījumā nav runa par ziņām, šeit blogā es ziņas nerakstu. Tie ir komentāri, ja vēlaties precizēt dominējošo žanru šajā gadījumā. Ziņās patiešām jāizvairās no emocionāliem akcentiem, taču komentāros tie ir nepieciešami par 250%. Tātad šeit es nenodarbojos ar ziņu slūžām (veids kā ziņas šķiro).Ne katrs var uzrakstīt komentāru.Ziņu metodiku apgūst augstskolās un ziņu dienestu praksē. Ar nākamajiem žanriem ir jau grūtāk. Taču to visu var iemācīties.Liela problēma LV ir tā, ka žurnālistikas izglītība augstskolās maz seko reālajām jomas prasībām. Nav meistardarbnīcu un pieskaņotas moderno tendenču apguves. Žēl, pie tā laikam vainīgi ministriju birokrāti. Tā vismaz izskatās no malas.Žurnālistika ir radoša profesija, māksla. Tajā, tieši tāpat kā glezniecībā , ir krāsas, formas un kompozīcija un viss pārējais. Ja pie mums latviešu valodā to maz izmanto, tad iemeslu tur ir daudz mediju politizēšana, spiediens, līdzstrādnieku kvalifikācijas celšanas trūkums utt. Ceru, ka tagad jūs labāk izpratāt kāpēc komentārā var to, ko ziņā nevar.

Автор: Artas
Добавлено: 09.12.2015 20:35
0

Ivars Godmanis, bēdīgi slavenā tēze par banku un tranzīta vtasli Latviju, kas atspoguļojas šobrīd it visur. Tais laikos, kad Godmanis bija melns un maziņš, viņš pat runāt īsti neprata kameras priekšā. Bet, palūk, kāds progress, kāda izaugsme, kāda argumentācija ar mūžīgajiem BET, pirmkārt, otrkārt Treškārt laikam jau nebūs lemts piedzīvot Kas zin, ja tiešām izdosies atplēst to sasodīti labi aizlīmēto ofšoru aploksni, kādus tik pigorus neredzēsim. Turklāt jāpiekrīt viena no komentētāju sacītājam: viduvējības dara visu, lai neviens talantīgs cilvēks . Un te nu jācitē kaut kur dzirdētais: Šlesers nav īpaši gudrs, toties apņēmīgs . Un kur nu vēl vakardien klajā nākušais, par to, kā iekš mūsu Alma Mater, Universitas Latviensis tiek kārtoti eksāmeni! Ar metāldetektoru jāpārmeklē studenti pirms eksāmena! Tad nav vairs jautājums, cik, bet kurš ir saņēmis diplomu par neko, un šobrīd, lai gan esot apaļam muļķim, atrodas labi apmaksātā amatā Valsts pārvaldē. Lai gan dzīve pierāda jau no seniem laikiem, ka ne ikkatrs, kuram augstās skolas un glauni ievākots papīrs, ir tiešām tik gudrs, kā to pats iedomājas. Par Seržantu vispār nav, ko runāt, kas nu tas par žurnālistu (absolvējis LVU kā vēsturnieks), atgādina tādu bumbiņu ripinātāju, turklāt, tā kā darbojies Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma lietu pārvaldē, ir pamats bažām par to, ka varētu nākt tuvākā vai tālākā laikā zināmi fakti par šo kungu. Jebkurā gadījumā publiski pieejamajā informācijā nemanu, ka Seržants būtu ieguvis diplomu žurnālistikā. Skribents varbūt arī ir (moralizē, bet jēgas un satura maz), bet žurnālists (darbietilpīgs žurnālistiskās pētniecības darbs pie publicējamā materiāla) neņemšos kategoriski apgalvot.Nepretendēju uz absolūto patiesību, bet vienkārši pārdomas

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha