Новости » 23.12.05. “Skatienu krustojumā” satiekas Strasbūra un Daugavpils

23.12.05. “Skatienu krustojumā” satiekas Strasbūra un Daugavpils

05.04.2014 14:54
29.decembrī plkst.16.00 Daugavpils domes foajē atklās fotoizstādi “Skatienu krustojumā”, izstāde ir Daugavpils fotomākslinieka Anatolija Kivrina skatījums uz Strasbūru, tā tapusi Strasbūras un Daugavpils sadarbības projekta ietvaros.

Strasbūras un Daugavpils kopprojekts no 2005.gada septembra līdz novembrim notika ar devīzi “Kultūra ir tautu kopējā valoda”, tā laikā divi fotomākslinieki – Anatolijs Kivrins no Daugavpils un Dimitrijs Staubs (Dimitri Staub) no Strasbūras uz trim mēnešiem mainījas vietām, lai ar “citu skatienu” paraudzītos uz abām pilsētām. Novembrī, festivāla “Pārsteidzošā Latvija” ietvaros, abu fotogrāfu kopējā izstāde “VISIONS CROISÉES” (“Skatienu krustojumā”) notika Strasbūrā.

Savukārt, izstādē Daugavpils domē varēs apskatīt tikai A.Kivrina darbus - pavisam 105 fotogrāfijas, no kurām 20 tika izstādītas Strasbūras izstādē, pārējās 85 fotogrāfs atlasījis no milzīgās- aptuveni 4000 projekta laikā tapušo fotouzņēmumu, kolekcijas.
“Izstādē redzama vecā un jaunā Strasbūra – tas “skatienu krustojums”, kurā satiekas vēsturiskais un mūsdienīgais”, stāsta A.Kivrins. Fotogrāfs atklāj, ka pa trim mēnešiem esot saskumis pēc Latvijas, bet ieguvums esot pieredzētais, jaunie sakari un galvenais- radošās idejas, kas gūtas kopprojekta laikā.
Izstāde “Skatienu krustojumā” Daugavpils domē, (Kr.Valdemāra 1) būs skatāma mēnesi, to atbalsta Daugavpilī strādājošais franču uzņēmums “Axon Cable”, Daugavpils dome, radoša kompānija 13.STĀVS.

Informāciju sagatavoja :
Viesturs Rencis,
13.STĀVS projektu vadītājs
5421243
Papildus informācija:
Oksana Jačmeņova,
Daugavpils pilsētas Attīstības departamenta projektu vadītāja
5404391
Anatolijs Kivrins,
fotomākslinieks
6743100

Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha